Gösterilen sonuç sayısı: 2

Şantiye Nevresim ve Battanye Takımları

Sünger Yatak

Şantiye Nevresim ve Battanye Takımları

UCUZ NEVRESİM TAKIMI

Geleneksel olarak, bir şilte, yay ünitesinden yukarı doğru inşa edilir ve işlemin birçok kısmı hala elle tamamlanır. Çok büyük, yüksek teknolojili yatak fabrikalarında, işlem alanları arasındaki şiltelerin yalnızca ağır şekilde kaldırılması otomatikleştirilmiştir ve köpüklerin uygulanması veya kumaş katmanlarının yatağa dikilmesi gibi diğer tüm görevler hala zanaatkarların elleriyle yapılmaktadır.

İster geleneksel bir Bonnell isterse daha kaliteli bir cep yayı olsun, bir yay ünitesi genellikle bir yay üreticisinden tek parça olarak satın alınacaktır. Yaylar denizaşırı ülkelerde üretilse bile (Türkiyede kullanılan çoğu yay birimi olduğu gibi), konteynerler içinde sıkıştırılmış olarak sevk edildikleri yerde, birimlerin yalnızca açılması ve birimin çevresine yan destekler uygulanması gerekir.

Bu yan destekler, yayların üstünde ve altında birçok noktada sağlam halkalarla kaynaklanmış veya birleştirilmiş sağlam çelik bordür çerçevelerinden oluşur. Bordür çerçeveleri sağlam değilse, birimin kenarlarına aralıklarla kelebek şekilli metal parçalar gibi diğer yan destekler eklenir.

Üreticilerin daha sonra yay ünitesini genellikle köpük kutu olarak adlandırılan bir köpük muhafazaya yerleştirmesi yaygındır. Bu, bir yatak yay ünitesindeki hareketi azaltmaya yardımcı olabilirken, yan desteği arttırmak için bu köpük kutuları kullanmak iyi bir uygulama değildir. Köpük, bir yay ünitesinden yıllar önce parçalanır, böylece köpük kutunun duvarları, yatak yaşlandıkça yana doğru eğilebilir veya eğilebilir.

Yapım süreci, yay ünitesi yüksek bir masaya veya ünitenin etrafına döşenecek döşeme katmanlarına hazır bir konveyör bandına yerleştirildiğinde başlar. Buradan şiltenin torbalanmasına kadar olan tüm inşaat süresi 20 dakika kadar kısa olabilir. Elbette süngerlerin dikilmesi ve uygulanmasında daha fazla özen gösterildiğinden daha premium tarzı şilteler daha uzun sürecektir.

Yayların üzerindeki ilk döşeme katmanı bir yalıtım katmanı olacaktır. Bu genellikle kalın keçedir, geri dönüştürülmüş bezler ve diğer sentetik veya doğal elyaflarla üretilir. İzolasyon tabakasının birincil görevi, köpüklerin ve dolguların yay ünitesi içine batmasını önlemek ve kırılgan köpüklerin metal yaylarla herhangi bir şekilde temas etmesini önlemektir. Bu keçe tabakası, domuz halkaları olarak bilinen katı metal halkalarla yay ünitesinin üzerine eklenecektir. Bu halkalar, halkayı keçenin içinden ve dış yaylardan birinin etrafına sabitleyen yüksek basınçlı bir tabanca ile uygulanır.

Daha sonra, genellikle konfor katmanlarında kullanılan tüm köpüklerin en sert tabakası olan temel köpük tabakası gelecektir. Bunu, lateks veya hafızalı köpük gibi en kaliteli köpüklerle biten son köpük katmanları takip edecektir. İyi yapılandırılmış bir şilte, her zaman yatağın üstüne mümkün olduğu kadar yakın bu birinci sınıf köpüklere sahip olacaktır, böylece uyuyan kişi bu köpüklerin basınç giderme özelliklerini kullanabilecektir.

Köpük tabakaları, köpükleri aşındırmadan birbirine bağlayan bir tutkal karışımı ile yapıştırılır. Bu yapıştırıcı genellikle doğal kauçuk ve sentetiklerin bir karışımıdır. Bu köpük tabakalarının birbirine sabitlenmesi, yatak yapımında önemli bir adımdır, çünkü bu olmadan, uyuyan kişi yatak üzerinde döndüğünde veya hareket ettiğinde tabakalar şüphesiz değişecektir.

Bazı kutu içinde yatak şirketleri, tüketici tarafından değiştirilebilen veya ters çevrilebilen köpük tabakalarının kullanımını benimsiyor. Bu kulağa iyi bir fikir gibi geliyor, ancak köpükler hareket etmeye, toplanmaya ve birbiri üzerine katlanmaya başladığında bu yataklarda hissedeceğiniz olası rahatsızlığın farkında olmalısınız. Bu köpük katmanlarını ayarlamak için sürekli şilteyi açmak zorunda kalmaktan çok mutlu olmazdım.

Tüm konfor katmanları yay ünitesi üzerine uygulandığında, önceden kesilmiş döşeme sınıfı kumaştan bir kenar şiltenin yanlarına sarılacak ve yerine dikilecektir.

Şilte yorgan daha sonra uygulanır. Bu, yatağın tam boyutuna göre önceden dikilmiş tek parça bir katman olacaktır. Bu panel, üst yatak kumaşı, pamuklu, polyester, yün veya köpük dolgular ve bir alt kumaştan oluşur ve tüm katmanlar büyük bir kapitone makinesi ile birbirine dikilir.

Yorgan paneli, üst köpük tabakaları ve şilte bordür kumaşı daha sonra geniş bir kumaş bant veya şerit kullanılarak birbirine dikilecektir. Bu son işlem bile genellikle elle yapılır, işçi tüm yatağı şerit kenar kesme makinesi olarak bilinen bir dikiş makinesinden iter. Bu şerit yatağın dış katmanlarını birbirine diktiği için güzel bir düz çizgi elde edebilmek oldukça beceridir.

Şilte daha sonra ters çevrilir ve yay ünitesinin alt tarafına başka bir yalıtım keçesi tabakası takılır ve domuz halkaları ile yaylara birleştirilir.

Son olarak, bordür kumaşını birleştirmek için bir kumaş alt paneli daha fazla kumaş bantla birlikte dikilir.yaylı yataklar sünger yataklar şantiye yatakları inşaat yatkları yurt atakları

Bir şilte çantasına yerleştirilmeden önce, bitmiş ürün, genel yapıyı ve dikişi kontrol edecek ve kapitone ve bant kenar makinelerinden kalan gevşek iplikleri kesecek bir kalite kontrol çalışanı tarafından değerlendirilir.